Naše društvo je v letošnjem letu pod okriljem Mestne občine Velenje pričelo z izvajanjem preventivnega antideložacijskega programa SO-POTNIK.
Program je za uporabnike brezplačen ter vsebinsko fleksibilen glede na potrebe uporabnika.

Program je močno usmerjen v posameznika, zato v smislu psihosocialne podpore nudimo tudi podporo pri težavah v duševnem zdravju ter drugih socialnih stiskah,
pomoč pri kontaktiranju z ustanovami (zdravstvo, sociala, občina, upravna enota…),
podporo pri povezovanju z drugimi zunanjimi akterji (društva, nevladne organizacije, zavodi…).

Gre za preventivni program, ki nudi podporo ranljivejšim skupinam ljudi za ohranitev varne ter dostojne nastanitve.
Poleg tega pa zagotavlja pomoč pri ustvarjanju pogojev za varen dom, kar vključuje pomoč pri opremi stanovanja, podporo pri urejenosti domovanja,
pomoč pri vzpostavljanju dobrih odnosov s sosedi ter svetovanje.

PON. – PET. med 8 in 16 h

Aktivno sodelujemo s Klubom eMCe plac:

Zadnji update: